AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Twój koszyk
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski istnieje od 1990 roku. Wydawnictwo stara się szybko reagować na potrzeby rynku, a nawet je wyprzedzać. Brak ściśle określonego profilu wydawniczego umożliwił zmierzenie się z niemal każdym rodzajem książki. Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski proponuje m.in.:
 • Książki dla dzieci
 • Słowniki
 • Książki edukacyjne
 • Książki historyczne
 • Książki propagujące naturalne metody leczenia
 • Książki o zwierzętach
 • Książki kulinarne
 • Albumy

Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski współpracuje z licznymi wydawcami i drukarniami na całym świecie, m.in. w: Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Rosji. 

Ugruntowana pozycja na rynku, otwartość na podejmowanie ciekawych przedsięwzięć i elastyczność w działaniu sprawiają, że Wydawnictwo jest wiarygodnym partnerem do działań zarówno w wymiarze handlowym, jak również w wymiarze edytorskim. 

Sprzeda
żą książek publikowanych przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski zajmuje się MOREX GM Sp. z o.o.

Wszystkich zainteresowanych twórczą pracą nad książką (autorów, tłumaczy, grafików, studia graficzne, naświetlanie, drukarnie itp.) i jej dystrybucją (hurtowników, księgarzy, sieci handlowe itp.) zapraszamy do współpracy. 

Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Janki k. Warszawy
ul. Wspólna 17 a
05-090 Raszyn
tel.+48 (22) 720 35 99
fax +48 (22) 720 34 90
www.morex.com.pl
www.awm.waw.pl
Realizacją zamówień złożonych na stronie www.awm.waw.pl zajmuje się wyłącznie 
MOREX GM Sp. z o.o.
PKO S.A. O/JANKI 29 1240 1079 1111 0010 7744 1062

Janki k. Warszawy, ul. Wspólna 17a
05-090 Raszyn 


Właściciel
Jerzy Mostowski

Dyrektor Finansowy
Dorota Mostowska

Dział Handlowy
Sylwester Gołębiewski


Zasady współpracy z autorami i ilustratorami

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Szczególnie interesują nas propozycje łączące nowoczesne techniki poligraficzne z ciekawym przekazem, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na interesujące nas propozycje wydawnicze. Przesłanych materiałów nie zwracamy. Nie wydajemy też opinii na temat tekstów.

Informacje dla autorów

 1. Prosimy o przesyłanie propozycji wydawniczych na adres awm@morex.com.pl, w temacie wpisując [Propozycja wydawnicza + krótkie określenie rodzaju publikacji, np. wierszowane historyjki o zwierzętach].
 2. W treści wiadomości prosimy o krótki opis proponowanej publikacji, określenie wieku odbiorcy, a także kilkuzdaniowy biogram i dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu). Jeśli autor ma już na koncie publikacje, prosimy o podanie listy książek, najchętniej wraz z linkami do nich.
 3. W załączeniu prosimy przesłać w jednym pliku streszczenie, spis treści i próbkę tekstu (maksymalnie 10 stron maszynopisu).

Informacje dla ilustratorów

 1. Prosimy o przesyłanie propozycji współpracy wraz z portfolio lub linkiem do galerii prac na adres awm@morex.com.pl, w temacie wpisując [Ilustracje + imię i nazwisko].
 2. W treści wiadomości prosimy o kilkuzdaniowy biogram i dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu). Jeśli ilustrator ma już na koncie publikacje, prosimy o podanie listy książek, najchętniej wraz z linkami do nich.

Współpraca handlowa

Jesteśmy otwarci na współpracę z hurtowniami, księgarniami, sieciami handlowymi, drukarniami, przedszkolami, szkołami, bibliotekami. Prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym działem handlowym: tel. +48 22 720 34 90, e-mail:hurtownia@morex.com.pl.

1. Wyróżnienie w konkursie

1. Wyróżnienie w konkursie "Świat przyjazny dziecku"

W XVI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka zdobyliśmy wyróżnienie!

Kapituła konkursu, w której zasiadają wybitni specjaliści i autorytety: psycholodzy, pedagodzy, artyści, dziennikarze, ludzie filmu, teatru i literatury, przyznała naszemu wydawnictwu wyróżnienie w kategorii „Książki dla dzieci w wieku 0-5 lat” za serię „Dopasuj połówki”. Konkurs propaguje produkty i miejsca, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.

2. Kopciuszek najlepszą książką dla młodych czytelników 2012

2. Kopciuszek najlepszą książką dla młodych czytelników 2012

Miło nam poinformować, że książka "Kopciuszek i inne baśnie" z serii "Baśniowy świat" została wybrana przez internautów najlepszą książką dla młodych czytelników w plebiscycie portalu Granice.pl w roku 2012.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje gosy na naszą książkę!

3. Nagroda na 15. Targach Książki w Krakowie 2011

3. Nagroda na 15. Targach Książki w Krakowie 2011

Nasze stoisko podczas 15. Targówk Książki w Krakowie zostało wyróżnione za najciekawsze konkursy i zabawy dla dzieci w konkursie CZYTAĆ - TAK! ALE JAK? zorganizowanym przez portal Czas dzieci.pl. Serdecznie dziekujemy Rodzicom, którzy na nas głosowali oraz dzieciom, które, mamy nadzieję, świetnie się bawiły!

4. ZŁOTY GRYF 2006 dla książki Wesołe bajki

4. ZŁOTY GRYF 2006 dla książki Wesołe bajki

Wesołe bajki ZŁOTY GRYF 2006 przyznawany przez Polską Izbę Druku (III miejsce w kategorii: Książka wielobarwna w oprawie złożonej)

NASZA KSIĄŻKA NAGRODZONA

Z przyjemnością zawiadamiamy, że wydana przez nas książka - Wesołe bajki Agnieszki Frączek - otrzymała prestiżową nagrodę Polskiej Izby Druku: ZŁOTEGO GRYFA 2006, III miejsce w kategorii książka wielobarwna w oprawie złożonej. Nagroda jest przyznawana za jakość produkcji poligraficznej. Gratulujemy Łódzkiej Drukarni Dziełowej SA, która wydrukowała tę piękną ksiażkę!

„Wesołe bajki” to zbiór wierszowanych legend i bajek polskich, które zna niemal każde dziecko. Ale czy na pewno? Czytając te historie, opowiedziane na nowo w zabawny i nieraz zaskakujący sposób, nabiera się przekonania, że świat smoków i innych pradawnych stworów może być przyjazny i kolorowy. Bohaterami „Wesołych bajek” są między innymi: Smok Wawelski, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka, Syrenka Warszawska i inni weseli mieszkańcy krainy wyobraźni.

5. Seria SMACZNA KUCHNIA

5. Seria SMACZNA KUCHNIA

Na III TARGACH KSIĄŻKI KULINARNEJ we Wrocławiu 1 grudnia 2000 r. książki z serii SMACZNA KUCHNIA zostały uhonorowane nagrodą ZŁOTA PATELNIA KOLORÓW TĘCZY.
Mamy nadzieję, że korzystanie z tej serii przysporzy niepowtarzalnych smaków w kuchni.

6. Po bezdrożach świata

6. Po bezdrożach świata

BURSZTYNOWY MOTYL za najlepszą publikację 1997 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej

Jacek Pałkiewicz, dziennikarz, ale przede wszystkim niestrudzony podróżnik, zamieszkały na stałe we Włoszech, dokonał wyczynów, które mogłyby wystarczyć na wypełnienie bogatych życiorysów dla co najmniej tuzina osób. Najczęściej podróżuje w stylu odkrywców z ubiegłego stulecia: Saharę i Gobi przebył na wielbłądach, dżunglę Wietnamu na słoniach, Borneo i Amazonkę pirogą, Wybrzeże Szkieletów piechotą, Jangcy chińskim sampanem, Jakucję reniferowym zaprzęgiem, Jakucję reniferowym zaprzęgiem, rzekę Jukon w canoa. W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk na małej łodzi ratunkowej. Album jest swego rodzaju wizytówką wędrówek Autora na wszystkich szerokościach naszego globu. Zamiarem Pałkiewicza było przekazanie Czytelnikowi pragnienia świata, ujrzenia tego, co pod wpływem postępu definitywnie znika z powierzchni ziemi.

Agnieszka Frączek
Alina Suder
Anna Gensler-Buraczyńska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się tworzeniem ilustracji książkowej oraz prasowej dla dzieci. Interesuje się... więcej »
Dariusz Wanat
Ilustrator książek dla dzieci, taki z pasji i powołania. Z upodobaniem i pewną nutą przekory przedstawia świat rozbawionych smyków,... więcej »
Dariusz Wanat
Dawid Kilon
Biolog z wykształcenia. Ukończył także ochronę środowiska. Rysownik i grafik. Interesuje się głównie ptakami, ale podczas licznych... więcej »
dr Jadwiga Górnicka
Lekarz medycyny, wybitna specjalistka chorób wewnętrznych i medycyny naturalnej w Polsce. W swojej blisko sześćdziesięcioletniej praktyce... więcej »
Ewa Kłos
Ivona Ďuričová
Janusz Puskarz
Praktykujący geograf, ekolog, redaktor encyklopedii, tekstów naukowych i popularnonaukowych, a także redaktor i współautor pozycji... więcej »
Joanna Tołłoczko
Autorka licznych książek o tematyce poradniczej i proekologicznej. Swoje marzenia z dzieciństwa, aby zostać scenografem i dekoratorem... więcej »
Joanna Wiśniewska
Absolwentka filologii polskiej i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako redaktor w wydawnictwie AWM. Po godzinach... więcej »
Katarzyna Kacprzak
  Pisarka z zamiłowania. Autorka „Szarusia z galerii” oraz „Misji: Uwolnić rodziców. Filipiny”, pisze także kryminały. Na co... więcej »
Katarzyna Moryc
Autorka wierszy i wiecznie zabiegana mama trzech synów. Uważa, że wiersz to wdzięczna forma literacka, która pozwala pisać o wszystkim i dla... więcej »
Katarzyna Piątek
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od dziecka chowała się przed światem między regałami książek. Do dziś kocha literaturę... więcej »
Katarzyna Vanevska
Urodzona w Krakowie, trzynastego, w piątek, a więc urodzona szczęściara. Zrealizowała swoje marzenie o pracy w mediach, gdzie jako... więcej »
Marcin Piwowarski
Ilustrator samouk. Człowiek o zwariowanych pomysłach i ogromnej wyobraźni. Jego pasja pomogła mu stworzyć już około 2000 książek dla... więcej »
Marek Szal
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydziału Wystawiennictwa Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.... więcej »
Maria Treter
Grafik, ilustrator, pedagog. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej oraz projektach multimedialnych. Ukończyła studia pedagogiczne o... więcej »
Mariola Budek
Z zawodu architekt, z powołania ilustrator. Autorka ilustracji do ponad dwustu publikacji dostępnych na całym świecie. Ilustratorka książek... więcej »
Marta Kitka
Marta Maruszczak
Biolog i antropolog z wykształcenia, studiowała też medycynę. Pracuje jako dziennikarka. Napisała kilkanaście książek popularnonaukowych... więcej »
Małgorzata Detner
Ilustratorka i graficzka, która dla rysowania porzuciła kostiumografię. Na co dzień zajmuje się ilustracją do projektów edukacyjnych oraz... więcej »
Mirosława Kwiecińska
Z wykształcenia biolog, z doświadczenia redaktor, z zamiłowania przyrodnik. Pracowała w wielu wydawnictwach. Prowadziła własną firmę... więcej »
Piotr Syndoman
Miłośnik starej fotografii i malarstwa, a przez lata fotoreporter prasowy. Autor zdjęć do wielu książek i magazynów. Prywatnie podkreśla,... więcej »
Robert Dzwonkowski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 30 lat ilustruje książki dla dzieci, podręczniki, encyklopedie, czasopisma i pomoce... więcej »